سامسونگ گلکسی F12; نرخ نوسازی یا وضوح نمایشگر؟

طبق اخبار منتشر شده گوشی سامسونگ گلکسی F12 به نمایشگری با وضوح کم اما نرخ نوسازی زیاد مجهز است. اما شما کدام یک از این دو را ترجیح می دهید؟

اگر حق انتخاب داشتید ترجیح میدادید گوشی موبایلتان محتوای بصری را روانتر نشان دهد یا صفحه نمایشی شارپ تر داشته باشد؟ در سال 2021 این سوال برای علاقه مندان به گوشی های میان رده به وجود آمده است. به گزارش ورج، گلکسی M12 و گلکسی F12 از سامسونگ، موتورولا موتو جی 50 و وان پلاس نورد N100 همگی به نمایشگری با نرخ نوسازی 90 هرتز مجهز شده اند. اما وضوح تصویر مدل های فوق به 720p میرسد که پایین است. این وضوح تصویر در سال 2011 در گوشی نکسوس استفاده شده بود!

در مقایسه با محصولات تولید اپل، گوشی های اقتصادی پیکسلهای کمی در نمایشگر خود دارند. به طوری که از سال 2010 تا به امروز تمامی گوشی های آیفون حداقل 326 پیکسل در هر اینچ داشته اند. تراکم پیکسلی 326p به هیچ وجه با چشم غیر مسلح نمیتواند در فاصله ی عادی پیکسل ها را از هم تشخیص دهد. صفحه نمایش محصولات آیفون از Retina Display بهره می برند.

نرخ نوسازی در گذشته

اپل تا به امروز هنوز نمایشگری با نرخ نوسازی بالا نداشته است. و حتی این عدد در آیفون 12 هم به 60 هرتز می رسد. در گذشته نرخ نوسازی بالا یکی از ویژگی های تحسین بر انگیز پرچمداران و میان رده ها به حساب می آمد. چون باعث میشد آنچه صفحه نمایش نشان می دهد روان به نظر بیاید. البته احتمال دارد آیفون 13 سنت شکنی کند و نرخ نوسازی را بالا ببرد.

مدل های نامبرده شده در بالا به ما ثابت میکند که قرار نیست نرخ نوسازی زیاد یک ویژگی پیشرفته باشد. قیمت گلکسی M12 و گلکسی F12 حداکثر 150 دلار است و محصولاتی مناسب به نظر می آیند. هر دو گوشی با الگو برداری از گلکسی A12 با استفاده از 4 دوربین در قاب پشتی طراحی شده اند. اما باتری قوی تر با ظرفیت 6000 میلی آمپر دارند و حسگر اثر انگشت در کنار گوشی قرار دارد.
استفاده از پردازنده هشت هسته ای اکسینوس 850 ممکن از جدید و پرقدرت به نظر بیاید اما تفاوت های زیادی با پردازنده سری 800 کوالکوم دارد.